Meditace

27.4.2021, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
je mnoho témat, která se nabízí na úplňkovou meditaci. Astrologie nám nabízí zajímavé info o tomto úplňku a ty mě jen utvrdily v důležitosti meditace spojené se sexuální energií. Podmínka ale je, přenést své vědomí do srdce a dělat tuto meditaci z místa svého srdce. Zkusím ji napsat co nejjednodušeji.

V čem nám pomůže Anděl Měsíce:
- svým světlem nám ukáže, kdy jsme svým jednáním, ale i myšlením, zraňovali sexuální energii a tím zároveň i sami sebe.
 
Proč použijeme techniku Ho'oponopono?
- je to krásná stará technika s duchovní ochranou. Její princip je, že se obracíme léčivou mantrou ke své duši a prosíme ji za odpuštění, že i po nás tady zůstaly energie, které oddělují sexualitu od Lásky a Úcty. Hodně silně u této mantry působí živel vody a proto poprosíme i archanděla Gabriela o pomoc. 
 
Důležité na konec a kdykoliv i během následujících dní:
- přes osobního Anděla Strážného upřímně poprosit o možnou a správnou formu pomoci pro všechny děti světa, kteří prochází bolestnými zkušenostmi související se sexuálním energií.
 
"Možnou a správnou formu pomoci" - slova jsou důležitá, abychom nezasáhli do svobodné volby člověka.
 
MEDITACE:
Po té, co začnete cítit (Vaše tělo Vám pomůže) Anděla Měsíce, mu dejte esenci lásky ze srdce. S upřímným poděkováním za veškerou jeho pomoc a podporu.
Pozvěte si svého Anděla Strážného a archanděla Gabriela. 
Ve svém srdci si představte krásné místo na setkání a potom jemně a laskavě začněte své srdce hladit a začněte s mantrou Ho'oponopono vůči svému srdci. Existuje inteligence srdce, které se bude probouzet a postupně začne odpovídat. Nejčastěji pocitem lásky k Vám. Potom pozvěte své vědomí do srdce. Nespěchejte. Stále se svým vědomím komunikujte. Seznamte ho se svým Andělem Strážným. Anděl Strážný pomůže vašemu vědomí vstoupit do srdce, do Vašeho místa setkání. 
 
Začínáte Ho'oponopono. Anděl Měsíce Vás postupně provede jednotlivými situacemi, vše se
pročišťuje. Pak již jen jste, situace již nepřicházejí a vy cítíte, že se začíná čistit minulost v jiných životech. Stále jste ve svém srdci, tak dlouho, jak to budete cítit.
 
ZÁVĚR:
Nadechujete Světlo a vydechujete ze svého srdce energii lásky pro Anděle Strážné všech dětí, které to potřebují. 
Poděkujte a svým vlastním způsobem ukončete meditaci.
 
Krásné jarní dny,
Marie 
 
 
 

28.3.2021, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
nejprve krátké poznámky pro ty, kdo pracují s knížkou Patřit sám sobě. Opravdu nevadí, když něco nestihnete. Stačí si pustit hudbu. Pomalu se otevírá tzv. Svatý týden. Klidně začněte cvičeními, která jsou ve Svatém týdnu. Není jich mnoho, ale energie, ve kterých máme možnost je udělat, jsou velmi léčivé a vše doladí. 
Potom jsem chtěla poprosit, kdo jste dělali cvičení procházení Českou zemí, tak až budete mít čas, prosím napište a pošlete mi, co vám to přineslo, kam vás to zavedlo apod. Vůbec to nespěchá, ale je to důležité. Děkuji mnohokrát. 
 
ÚPLŇKOVÁ MEDITACE:
touto meditací na Květnou neděli nahlédneme na to, co nám ještě snižuje naše vibrace a na způsob, jak s tím pracovat. Nehledejte v tom nic složitého.
Záměrem meditace je: procítit si, co to znamená být v ochranném poli Královny Nebe a Matky Země. Je to velmi silná a účinná ochrana i před našimi vlastními těžkými myšlenkami. Čím víc je člověk vědomější, tak bytí v tomto poli léčí a harmonizuje celý systém. Na začátek je třeba poprosit, aby míra intenzity léčivého pole byla přizpůsobena vám na míru. Samozřejmě je možné prosit o ochranné pole Lásky Krista, archanděla Michaela, apod. Podle toho, jak to budete cítit. 
V dnešní meditaci budeme ale prosit o možnost bytí v léčivém poli Lásky Matky Země a Královny Nebe. JÁ v této meditaci již nemá místo. Stačí JSEM.
 
Meditace má tři části. 
Meditace: první část
Svým osobitým způsobem se přivítejte s Andělem Měsíce a se svým Andělem Strážným. Potom začněte pomalu, v klidu několikrát za sebou opakovat.
JSEM v ochranném poli Lásky Matky Země.  
potom poproste Anděla Měsíce, aby vám nasvítil hluboké skryté bloky, které tomuto brání. A přes dech je vyčistěte. Nádechem nadechujete energii ochranného pole Matky Země a výdechem vydechujete vše, co tomu brání. Jedním z nejčastějších bloků je strach úplně pustit kontrolu. Představte si, že vše vydechujete do balónku, který potom zavážete a odevzdáte svému Andělu Strážnému. Poděkujte a co nejvíce si toto pole prociťte. Poté přidáme pole Lásky Královny Nebe (Panny Marie).
Meditace: druhá část
JSEM v ochranném poli Lásky Královny Nebe.
Znova poproste Anděla Měsíce, aby vám nasvítil bloky, které tomu brání. A stejným způsobem přes dech je vyčistěte. Jakmile budete mít pocit, že vše je vyčištěné, jste připravení na třetí část meditace.
Meditace: třetí část
Již jste součástí krásného duchovního pole. Vdechujete tuto krásnou energii celým svým tělem a vydechujete svým srdcem "děkuji" do celého pole. Pakliže je to možné, tak v tomto poli usněte. 
 
Upřímně přeji krásný úplňkový čas a požehnané velikonoční svátky, které mohou pro nás být prvním viditelným Světlem na konci tunelu,
Marie Madeira
 
 
 
 
 
 
 

27.2.2021, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
celý tento postní týden nás provázela (a ještě týden bude) energie Porozumění. Přizveme si ji i k dnešní úplňkové meditaci. Poprosíme ji, aby nám ve spojení se světlem úplňku pomohla porozumět jakékoli situaci, která se vám v životě opakuje, ve které jste zamotaní. Např. práce, finance, samota, pocit bezmoci, vztahové situace apod. 

Jak na to:
vezměte si papír a oběma rukama, postupně nebo najednou, si tuto situaci, nebo ten daný stav namalujte. 
Samotná meditace:
Namalovaný obrázek máte před sebou a ještě si zapalte svíčku. Potom se svým osobitým způsobem přivítejte s Andělem Měsíce a se svým Andělem Strážným. Potom si pozvěte energii Porozumění. Ukažte těmto svým duchovním spojencům svůj obrázek a svým srdcem jim vše o tom, co tam je namalováno, povězte. Poproste o pomoc. Důležité je říci, proč se toho chcete zbavit. Poté si zavřete oči, jemně hlaďte celý obrázek. Poproste energii Porozumění a ona vám bude pomáhat porozumět celé vaší situaci. Proč se to děje, kde je ta příčina a co potřebujete k tomu vědět. Anděl Měsíce svým krásným světlem nasvěcuje i hlubší vrstvy, které se skrývají pod povrchem.
Když se rozhodnete, že to již nechcete, tak pomalu začněte celý obrázek trhat na kousky. Poproste energii Porozumění, aby skrze vaše ruce z natrhaných kousků vytvořila, sestavila obrázek - řešení celé situace. Zkuste nic nedělat hlavou, jen se nechte vést touto krásnou energií.
Obrázek, symbol, nebo cokoli, co sestavíte, k vám bude promlouvat. A někde hluboko ve vás se něco jemně promění.
Do druhého dne, pokud je to možné, nechte u obrázku hořet svíčku, nebo rozsvícenou baterku. Můžete si ho i vyfotit. 
Poté poděkujte a rozlučte se svým osobitým způsobem. 

Krásné meditační chvíle, Marie

 

28.1.2021, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
dnešní meditace bude velmi krátká, ale účinná. Klidně si ji dělejte kdykoli, jak to budete cítit, že ji potřebujete. 
 
Svým vlastním způsobem se přivítejte s Andělem Měsíce a Andělem Strážným, tak jak jste zvyklí. Potom si zapalte bílou svíčku se slovy "Světlo Čistého Vědomí" a posaďte se tímto způsobem:
1. prsty rukou k sobě, palec na palec atd., jako když držíte ve svých rukou neviditelný balónek.
2. stejné udělejte s chodidly dle vašich možností. Sedíte na zemi, nebo na židli, jak to budete cítit.
Začínáte dýchat tímto způsobem: nadechuji Přítomnost, vydechuji minulost. Dýchejte klidně, pravidelně.  Toto je celá meditace. Je to velmi silné cvičení a nemělo by přesáhnout 20 min. Poděkujte a rozlučte se svým osobitým způsobem.
                     
A teď ještě krátká informace.
S radostí a s velkou vděčností oznamujeme, že vyjde nová knížka "Patřit sám sobě". Vznikla doslova jako pomocná laskavá ruka od Vesmíru a Matky Země pro všechny, kteří se snažíme jít dle svých možností cestou Dobra. A je úplně jedno, kde na té cestě jsme. Stejně je to jen hodnocení naší Mysli. Důležité je, že na ní jsme a jdeme, jak umíme. Je to knížka, prostřednictvím které budeme společně pracovat a vzájemně se podporovat v této složité době. Každý krok kupředu zároveň znamená výstup ze starého a propojení se s novými kvalitami. Prostor pro společnou práci se nám otevře Popeleční středou. 
Knížka vychází díky Monice Tomíčkové a jejímu nakladatelství Zlatý květ, kde postupně najdete více informací. Celou knížku tvořili společně Jan Burian, Marie Madeira a Michal Mimra.
 
Krásný nejen úplňkový čas pod ochranou Přírody :-) Marie
 
                                                                                          

30.12.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
nejprve upřímné díky vám všem, se kterými udržujeme tyto naše meditace stále živé a smysluplné.
Každý máme jiné časové možnosti, proto je ÚPLNĚ v pořádku, když si třeba uděláte jen jednu část meditace a další během následujícího měsíce, nebo si to třeba jen přečtete a cvičení si uděláte podle svých možností. Využíváme sílu úplňku, protože je velmi očistná a prohloubí celou meditaci, ale ne každý má právě v tento čas prostor. Úplněk na nás působí již tři dny před a tři dny po. Snad jsem tímto zopověděla otázky, které dostávám :-)

Teď již k samotné meditaci:
Svým vlastním způsobem se přivítejte s Andělem Měsíce i se svým Andělem Strážným a poproste o vedení a pomoc při celé meditaci. 
Meditace má dvě části, které spolu souvisí. Můžete ji vnímat i jako spojnici mezi končícím rokem a novým rokem, který se nám již otevřel. Bude vládnout živel ohně, jeho strážce je archanděl Michael. Když bychom se podívali zpětně na uplynulé roky, jaké živly nám "vládly", tak bychom viděli podporující a moudré vedení Univerza nás lidí, skrze živly. O živlu ohně by se toho dalo napsat mnoho, ale pro dnešní meditaci jsou podstatné dvě věci: 
- tento živel nám může pomoci ztransformovat ego tak, aby se stalo nástrojem pro zhmotnění životního úkolu,
- víra je oheň a my dostáváme šanci, abychom víru obsáhli srdcem. K tomu nám pomůže rozpomenutí se na všechny osobní zkušenosti s jemněhmotným - neviditelným světem. Proto je první část meditace věnována živlům, kdy skrze dání úcty jednotlivým živlům a bytostem, se lehčeji rozpomeneme na naše osobní "zázraky". 
Je úplně na vás, jak se spojíte s jednotlivými živly. Jako pomůcku můžete využít krátký film na webu mé druhé knihy velryba-kniha.cz. Pomůže vám procítit si Vděčnost za život a za neustálou pomoc Lásky nám lidem. Stačí jen sledovat krátký film, nechat ho na sebe působit a hladit si srdce. Budete vnímat, jak postupně reaguje celé vaše tělo. Nechte se prostoupit Láskou a Vděčností. Postupně se začnete rozpomínat, jakou formu pomoci jste dostali a na další. Vše si zapište. Právě osobní zkušenost velmi pomáhá abychom víru obsáhli srdcem. Je dobré si tyto zkušenosti zapisovat průběžně po celý rok. 
Druhá část meditace je již zaměřená na propojení se s arch. Michaelem. Důležité je poprosit ho svým srdcem a slovy o pomoc, ochranu a vedení po celý rok. Abychom zvládli transformaci ega, je nezbytně důležité projít odpuštěním ve všech rovinách. Anděl Měsíce a arch. Michael nám pomůžou najít situace, kdy jsme úplně neodpustili. Situace všech žhavých uhlíků, které nastupující Oheň může rozfoukat do velkého požáru pomsty. Úplně stačí si tyto situace zvědomit, namalovat a dát jasný záměr, úplného odpuštění (např.namalované situace hladit s Ho'oponopono, vypsat je apod.). Dále je důležité namalovat si i obrázek toho, co zranilo vaše ego. Následně jej hladit s afirmací "Já Jsem, Já Jsem, Já Jsem, vědomí Kosmické lásky léčící zranění mého ega". Opakujte to během měsíce tak často, jak budete cítit, že je to potřeba. 
S vděčností následně ukončete meditaci, tak jak jste zvyklí.
 
Do nového roku upřímně přeji hodně zdraví a ať je Světlo pro vás vždy viditelné a přitažlivé.
S láskou Marie Madeira
 
 

30.11.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,

nejprve moc děkuji všem za upozornění na to, že jsem zapomněla na jednu část duše. Byla to duše Po, která je zodpovědná za náš dech. Protože budeme pracovat dále na dovyčištění zbylých programů, raději zopakuji jaká zranění se ukládájí v jednotlivých aspektech naší duše. Tak, aby to bylo co nejjednodušší. Nejprve, jak je s tímto potřeba pracovat do NOVOLUNÍ. Tak, jak bude Měsíc ustupovat, přes obrázek se dotýkejte jemně své duše, hlaďte ji a spojte se s Andělem Měsíce. Poproste o pomoc třeba skrz tuto afirmaci:
"Děkuji za to, že ustupující síla Měsíce jemně odvádí zbylé nánosy, blokující programy, staré energie z mé duše, z celého mého systému."
 
Pakliže budete mít čas, tak si potom namalujte nový obrázek své duše a poproste Ducha svatého o ochranu. 
 
Duše Shen - citová, ukládá v sobě citová zranění
Duše Chun - potlačený vzdor, vztek
Myšlenková duše - bloky spojené se zemí, s matkou, s mateřstvím 
Mystická duše - zranění a bloky související se sexualitou
Duše Po - bloky související s naším dechem
 
První adventní neděle je již ovlivněná úplňkem a otevírá nám blížící se vánoční čas. Další úplměk bude vpodstatě uzavírat tento rok. I když jsou složité časy, tak je možné zachytit i velkou Krásu tohoto roku, která mnohým přinesla vnitřní klid a otevření svého srdce. 
 
Co je dle mého ještě důležité zvládnout do Slunovratu.
Propojit se s novými kvalitami Země.
Každý den věnovat chvilku na vědomé setkání se se svou duší a Andělem Strážným. Výše jsem napsala návod, jak je možné dočistit zbylé programy, které brání Lásku poznat, dávat, přijímat. Které brání vidět a vnímat Krásu vašich srdcí. Ale vždy je potřeba nechat se vést svým vnitřním duchovním vedením. V čase Slunovratu, ve vědovém propojení se se svou duší, se silou svého srdce, je třeba dát jasný záměr, kudy a jak chceme jít dál životem. Adventní čas je nám v tom velkou pomocí.
 
A teď již úplňková meditace:
Záměr - vědomé spojení se s novými kvalitami Země, s Novou zemí. 
Po vašem osobním spojení se s Andělem Měsíce, Andělem Strážným a prosbě o pomoc a vedení celou meditací, si vezměte dva malé papírky. Na jeden si napište "moje spojení se zemí" a na druhý "Nová Země, kvality Nové Země". Položte si je na zem a zkoumejte jejich vzájemný vztah. Jak jsou daleko od sebe apod. Dechem rozdýchejte vše, co brání jejich spojení. Poté si vezměte velký papír a něj namalujte sami sebe. Potom z každého chodidla namalujte tři silné kořeny a každý z těch tří kořenů se větví na dva a každý z těch dvou zase na dva atd. Vnímejte u toho svá chodidla. Důležité je vše si PROCÍTIT ve svém těle. Pomáhejte si dechem, ne představou. Vaše tělo vše ví a bude rádo, že může začít fungovat tak, jak má. Tímto si vytvoříte krásnou kořenovou korunu. Vnímejte vše přes první čakru. SKRZE VAŠE RUCE  Země maluje všechny živly, rostliny, ptáky, vše je prostoupeno Kosmickou Láskou - jemná růžová barva. Začněte vědomě s vděčností přes kořeny přijímat energii a výživu z této vnitřní dimenze Země. Energii následně nechte vystoupat nohama vzhůru, přes kyčle, spojí se v jeden proud. Vaše tělo se stává kmenem, který vystupuje z korunní čakry a rozděluje se na tři silné větve a zase každá na dva a každý z těch dvou zase na dva.... až vytvoříte krásnou korunu, ukotvenou ve Vesmíru, u Stvořitele. I ve vaší koruně jsou ptáci, vítr, nebe... Měsíc, Slunce. Vše je prostoupeno Kosmickou Láskou. Uvidíte, že vše se maluje doslova samo.
Potom vstupte do svého srdce a do obrázku si namalujte chrám svého srdce. A z tohoto místa začínáte říkat afirmaci - modlitbu:
Já Jsem, Já Jsem, Já Jsem, Vědomí Kosmické Lásky, rozpouštějící veškeré bloky bránící mi vědomě cítit propojení s novými kvalitami Země, a opakujte.
Já Jsem, Já jsem, Já Jsem, Vědomí Kosmické Lásky rozpouštějící vše, co mi brání cítit Lásku Stvořitele, Anděla Strážného a duchovních přátel ke mně. A opakujte.
Já Jsem, Já Jsem, Já Jsem, Vědomí Kosmické Lásky rozpouštějící vše, co mi brání Lásku poznat, dávat a přijímat. A opakujte. 
 
Pak již jen buďte ve svém srdci, vnímejte, jak se propojujete světelnými vlákny s Láskou Stvořitele, Země, Bytostí, Duchovních přátel. Vnímejte Anděla Měsíce a vzájemné spojení. Každé toto vědomé propojení je velkou inspirací pro ostatní duše. Potom dejte esenci Lásky ze svého srdce Andělu Strážnému, ať ji donese tam, kde je právě teď potřeba. Celou meditaci zakončete prosbou k Duchu svatému, aby chránil veškeré vaše dary, schopnosti a vše odpracované. 
Poděkujte a rozlučte se svým osobitým způsobem.
 
Krásný adventní čas, Marie 
 
 

31.10.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé našich úplňkových meditací. 
Posledních pět úplňků jsme věnovali poznání a porozumění své duši. Jsem moc vděčná za inspiraci, kterou dostávám. Tak nějak to vždycky sedne na to, co prožíváme. 
Druhý úplněk v říjnu a třináct úplňků v roce. Jako když máme možnost nahlédnout tak trochu za oponu skrytého. Jak vně, tak uvnitř sebe samých. 
Síla dnešního úplňku nám pomáhá ke spojení se se správnou cestou, s cestou duše, pod vedením přírody a Stvořitele Všehomíra. A energie dnešního dne posilují to dobré v nás, vše odpracované, a pomáhají dovyčistit to staré. Pojďme toho využít, jak nejlépe umíme. 
Svým osobitým způsobem se propojte s Andělem Měsíce a zavolejte si svého Anděla Strážného. Celistvost a bytí v ní, je jedna z nejsilnějších ochran. Celistvost - propojenost těla duše ducha. Znalost a procítění si pěti aspektů své duše a jejich vázanost na fyzické tělo je dobrou pomůckou, nástrojem. 
Máte pět obrázků (pět aspektů duše), pokud ne, nevadí, znova si je namalujte. Poskládejte si je k sobě a jen tak vnímejte, jak jsou spolu navzájem kompatibilní. Pak si jen zavřete oči a podívejte se dovnitř, do svého těla. Poproste Anděla Měsíce o dovyčištění celého svého systému a o pomoc při sjednocení - spřátelení, všech částí vaší duše. Čištění uděláme skrz dech. Výdechem odchází vždy vše těžké.
Svým dechem napomáháte celému procesu. 
Mělké dýchání v těle vám jen podpoří strachy, proto zvláště v této době si dělejte dechová cvičení každý den. Plné, dokonalé dýchání je takové, při kterém souladně pracuje dolní, střední i horní část plic. Dýchání do dolní části plic jde až do břicha. Tím, že dech prodloužíme až do břicha, dáváme uznání svým pocitům. Když zastavíme dech již v horní polovině plic, tak nejvíce podpoříme intelekt a ego. To nás posléze nejčastěji vede do potřeby protestů, touhy změnit vytvořené představy společnosti o tom, jak žít, místo abychom je opustili, spojili se s Matkou Zemí a následovali přirozený proud života.
Jakmile budete cítit, že jste vyčištění, spojte svůj dech s jemnou růžovou barvou a pošlete je do všech částí vaší duše. Nechte, aby energie růžové barvy (kosmická láska) propojila všechny aspekty vaší duše. 
 
Druhá část úplňkové meditace.
Jemně si hlaďte své srdce a opakujte, nebo si zpívejte mnohým známou píseň:
"S úctou a pokorou děkuji Zemi,
že nosí mne s Láskou a oporou je mi.
S úctou a pokorou děkuji ohni, 
že oheň zapálí ve mě den po dni.
S úctou a pokorou klaním se vodám,
že smutky mé odplaví a vždy sílu dodá.
S úctou a pokorou vzduch kolem dýchám,
zas cítím život a nikam nepospíchám."
 
Jen ji nechte v sobě působit. Každého si tato písen povede tak, jak potřebuje. K pochopení, k odpuštění, k prosbě za odpuštění... k radosti, vděčnosti... Potom celou píseň vyjádřete pohybem - pantomimou, srdcem. Ne pro sebe, ale pro Matku Zemi. Tančíte ve svitu Měsíce pro Srdce Země, Moudrost Vesmíru. Váš celý systém začíná vysílat vibrace tance, posílené září Měsíce... a Vesmír a Země odpoví.
 
Krásný meditační čas, Marie 
 
 

1.10.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
protože z technických důvodů mám omezený čas na napsání meditace, tak nebudu opakovat minulé a rychle naváži. I tuto část si namalujte a ke všem čtyřem částem se vracejte s Ho'oponopono. 
Je to velmi důležitý úplněk, a v říjnu nás čeká ještě jeden. V energiích tohoto úplňku budeme nahlížet na mystickou duši. 
K té se váže naše prožívanání sexuality a vztahuje se k ledvinám, takže ke vztahům. Sexuální energie je velmi tvůrčí energie, je to vodní energie a v současnosti je velmi zneužívaná. 
Meditaci začněte svým osobitým způsobem, přivítáním se s Andělem Měsíce a se svým Andělem Strážným. Potom je velmi důležité udělat Rozhodnutí, které projde hlavou, srdcem, tělem, že jdete pod vedením, ochranou a láskou Stvořitele Všehomíra, Anděla Strážného a Přírody. Potom následně toto rozhodnutí sdělte svému vnitřnímu dítěti a že již nepřipouštíte žádnou diskuzi o tomto. Že je konec padání do lítosti, strachů, bolesti a dalšího blokujícího. I toto jsou jen energie, stvářející programy, které opakováním stejných reakcí, které nikam nevedou, jen sytíme. Znovu si zvědomte cestu a práci na sobě, kterou jste udělali, a poproste Anděla Měsíce, aby vám nasvítil ještě ty situace, na které reagujete křivdou, lítostí atd. nebo aby vám nasvítil vaše vnitřní rozhovory, které vám berou čas, odvádí pozornost atd.
Potom si vezměte papír, namalujte si velké, krásné okno, které se otevírá čím dál tím více a více a skrze které proudí nádherné Světlo pro vás. Potom si namalujte před okno židličku a na ni posaďte tu část, která padá do stejných reakcí (smutek, lítost, křivdy, kritičnosti, dokonalosti, rigidity...) a jasně jí řekněte, že tam bude sedět tak dlouho, dokud se neprobere a sama řekne "už to nechci...".
Pakliže vás trápí vnitřní rozhovor s nějakým člověkem např. z minulosti, nebo i současnosti, nebo se stále něco vrací a nevíte proč, když víte, že jste již odpustili atd. tak si tam domalujte druhou židličku a na ni toho človíčka pozvěte. Pokud přijde, tak jen řekněte: "pojďme si nechat pomoci". A jen příjimejte s Vděčností. nechte celý proces běžet. Již samotné malování vám otevírá cestu k následné meditaci propojené s procítěním si všeho, co jste namalovali. Budete cítit velkou Lásku Vesmíru k vám a zesílí se vám i vnímání Anděla Měsíce. 
Pakliže máte trápení, nebo zádrhele v sexuální energii, v partnerství, ať již minulém, současném, tak nechte přijít na židličku tu část, kterou nejčastěji podvědomě za to soudíte, obviňujete, nebo tu část, která nese to, co na sobě nemáte rádia pod. Omluvte se jí, pohlaďte ji a posaďte se potom na židličku vedle ní. Odevzdejte se léčení a pomoci Světla. 
Pomalu se ve vás bude posilovat láska k sobě samým. Pošlete tuto energii lásky k sobě samým a lásky Vesmíru vůči vám do celého systému a následně si jemně promasírovávejte kostrč. Celou dolní oblast páteře jemně prodýchávejte s touto afirmací:
"Děkuji za to, že tímto promasírováním v energii nádherného Úplňku se v mé kostrčí jemně a laskavě probouzí schopnost vnímat energii Země. A děkuji, že můj systém se otevírá pro sladění se s touto energií."
Váš Anděl Strážný i Anděl Měsíce vám budou nápomocni. Každý bude mít svůj vlastní idividuální proces.
Vše, co bede přicházet, si zapište. Potom celý následují čas do dalšího úplňku, který bude také vříjnu, každý den věnujte chvilku na pročištění sebe samých a ukotvení se v nových reakcích. 
Složitá doba se mísí s krásnou a velmi podnětnou. Pakliže jste v té skupině, která musí nosit roušku, tak si na ni můžete kápnou eterický olejíček, který máte rádi, nastříkat esenci apod. Vůně je první jazyk světa, druhým je hudba, poté následuje slovo. Využijte roušku pro sebe. 
Např.: "nasazením roušky uzavírám svůj systém pro cokoli škodlivého". Vůně kterou budete vdechovat, vám pomůže neztratit spojení se svou duší a i váš ochranný obal se bude zesilovat. 
 
Celá situace, která není jednoduchá nás všechny, vede k tomu, abychom víru obsáhli srdcem.
 
Krásný meditační i jiný čas, Marie
 
 

2.9.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací :-)
Máme za sebou dvě meditace, kdy jsme se věnovali poznání a porozumnění dvěma aspektům - částem naší duše. Té, která je nejvíce propojená se srdcem, a té, která je propojená s játry a se žlučníkem. Uvolňovala se témata, která jsou s tímto spojená. Naši vnitřní protivníci, programy, přesvědčení, staré myšlenkové formy, se často vracely a nutily nás jednat a reagovat stejně, i když podněty a situace mohly mít a mají rafinovanější "kabátek". 
Již několikrát jsme pracovali na zvědomění si cesty, kterou jsme ušli společně i každý sám za sebe. Proč je to tak důležité? Protože budeme vědět, jaké máme základy, a budeme vědět, co nás to stálo tyto základy vybudovat, na co všechno jsme si museli v sobě samých sáhnout, vynést na světlo a nechat odejít. Podrží vás ve chvilce slabosti, únavy atd. 
Tím, že si touto meditací sáhnete na další část vaší duše, může ve vašem systému dojít k panice. Doteď to byly dvě osvobozené části proti třem ještě neprozkoumaným. Tato meditace vám pomůže, aby to začalo být 3 proti dvěma. Slovíčko proti možná není úplně přesné. Slovem "proti" je míněno toto: stavím se čelem - říkám dost starému. Prozkoumáním, zvědoměním si a pročištěním jednotlivých částí duše se mění vibrace, vůně atd. Každé pročíštění zároveň ovlivňuje celek a pomáhá i ostatním ještě neprozkoumaným částem k odmítnutí starých programů. 
A teď již k samotné meditaci - k naší myšlenkové duši. Přiřazuje se k zemi a sídlí ve slezině. Je klidná, pohodlná, vyrovnaná, zemitá. Prací na sobě dojde k přirozené moudrosti. Starost o druhé je její priorita. Je schopna spočinout v sobě samé. Její láska se nejvíce projeví ve vyživování ostatních. Často ale zapomene vyživit sebe samu a nechá se využívat. Platí za to ztrátou radosti, únavou a narůstáním prázdnoty.
Svým osobitým naučeným způsobem se propojte s Andělem Strážným a s Andělem Měsíce. Poproste je o pomoc a o vedení. Poté si zavřete oči a zkuste se podívat svým vnitřním zrakem na svou slezinu. Zkuste si ji nahmatat a vnímejte ji svými prsty. Jaký vás napadne věk? Poté ji jen hlaďte a opakujte Ho'oponopono. Poproste Anděla Měsíce, aby vám pomohl nasvítit jednotlivé vrstvy sleziny. Zkuste alespon jednu, dvě. Poté položte své slezině otázku, co bylo ve vašem životě spouštěcím mechanismem, situací, která vás zvedla a vy jste se vydali na cestu vědomé práce na sobě samých? (zvědavost, bolest, strach, lítost, zklamání....) Světlo a síla úplňkové energie pomohou vaší slezině vydat odpověď. Dále se společně podívejte na (ne)ZPRACOVANOST a životaschopnost tohoto mechanismu. A pak se tomu postavte čelem. Prostě se postavte naproti tomu. Např. vám vyjde lítost. Je to jedno, co. (Použiji lítost jako ukázku). Možnost volby je možnost změny. Následně si představte, jakou má lítost barvu, tvar a poděkujte jí za to, že vás dovedla až sem. Rozlučte se s ní a nechte ji odvést svým Andělem Strážným. 
Poté již jen buďte s Andělem Měsíce. Dejte mu esenci lásky ze svého srdce. Jemně si při tom hlaďte slezinu. Můžou se vám začít měnit vnitřní obrazy vaší sleziny. Ten poslední si namalujte. 
Máte již tři obrázky, tři nerozluční přátelé vašeho vnitřního světa, kterým jste pomohli se zviditelnit. Udělejte si alespoň dvakrát týdně čas a u těch obrázků meditujte. 
Než poděkujete a rozloučíte se s Andělem Měsíce a svým Andělem Strážným - dovolte si chvíli ještě jen tak být v jejich Přítomnosti. 
 
Krásné babí léto všem, Marie :-) 
 
 

3.8.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
nejprve jen znovu vysvětlím důležitost porozumění tomu, co znamená, že vládne Luna a živel vody. Voda je bezčasá a přináší nám informace, které potřebujeme k tomu, abychom se posunuli dále. Prostřednictvím snů, situací, kterým jsme vystaveni jako jednotlivci, ale i jako společnost, se máme dostat nejen ke starým vzorcům, ale i k tomu, abychom si řekli: toto mám již vyčištěné, procítili si vděk vůči sami sobě za veškerou práci na sobě, vůči vesmíru za pomoc a nechali po vodě odplout. Tvůrčí energii, kterou voda v nás otevírá, můžeme využít, ale také i zneužít. Zvláště v propojenosti s egem a s představami, se starými vzorci atd. může být zneužití tvůrčí energie hodně destrukční.  
To, že voda transformuje vztahy, vidíme všude kolem sebe. V první řadě nám pomáhá transformovat vztahy v naší vnitřní krajině. Vědomá znalost pěti aspektů naší duše, vyléčenost jejich zranění, znalost jejich potřeb, jejich blokujících programů, destrukčních projevů a jejich úplné přijetí nás touto transformací proádí. 
K tomu, co jsem již psala ke vlivu Měsíce, by se dalo napsat mnohem více. Nahlédnutí a přijetí své stinné stránky je ale největší dar tohoto spojení - živel Vody a Luna.
Vstupujeme do karmického měsíce srpna (8) a jsme v karmickém roce (4). To, co jsem již hodně slyšela, že se mnohým stalo, se může v srpnu ještě více zesílit. Při meditaci, klidně i v noci, při čtení, nebo i jen tzv. zčistajasna - můžete slyšet hlásek uvnitř sebe samých, jak říká, já už nemůžu jít dál, já už nemůžu, já už nechci apod. DŮLEŽITÉ je, abyste doplnili - nemůžu již dál ve starých vzorcích, ve starých kolejích. ALE STÁLE JDU CESTOU SVĚTLA POD VEDENÍM PŘÍRODY A STVOŘITELE VŠEHOMÍRA, ANDĚLA STRÁŽNÉHO. Děkuji a prosím o pomoc při vystoupení z těchto vzorců. 
Než ještě přejdeme ke znalosti a spojení se s další částí naší duše - Chun napíši ještě modlitbu k Andělu Měsíce, kterou se můžete pomodlit na konec meditace k duši Chun, pakliže to budete tak cítit a potom kdykoli během měsíce. Každý bude vnímat intenzitu spojení a pomoci, na kterou je připravený. Již jsme se kdysi dávno tuto modlitbu společně modlili. Anděl Měsíce - stříbrná barva a sedmicípá Hvězda nahoře nad hlavou. Vždy, když se budete tuto modlitbu modlit, je potřeba ráno vědomě pozdravit Slunce a poprosit o dobití energie.
Modlitba:
Milovaný Aněli Měsíce, děkuji ti, že nabíjíš mou osobní Hvězdu svou krásnou energií a děkuji, že následně tvá krásná energie proudí do všech čaker astrálního těla. Děkuji, že se jemně a laskavě uvolňuje vše, co tomu brání. Děkuji, že mě laskavě připravuješ na setkání s mým osobním Andělem Měsíce.  
 
A teď již naše duše Chun:
Bydlí v játrech, čínská medicina ji přiřazuje ke dřevu. Miluje barvy, pohyb, umění. 
Je sídlem erotiky, dobrudružství a síly rozhodování. Miluje rozvoj, pokrok, cíle. 
V jinové variantě miluje fantazii, snění, tvůrčí projekty. 
V jangové variantě předvádění moci. Proto jsem ji vybrala na karmický srpnový měsíc. 
V mládí a dospívání bývá nejčastěji potlačena drsným rodičem, společností. Je to dáno hodně tím, že společnost ztratila zlatou střední cestu a neví, jak mladým lidem předat důležitost toho, co je možné shrnout jako "vše s mírou". Duše Chun není schopná sebereflexe, proto je tak těžké ji zpracovat a transformovat. Lidé, co vyzařují sebeúctu a sebevědomí (vědomí si sama sebe), to dokázali. 
Více k tomu již psát nechci. jak sami u sebe, v okolí, ve společnosti budete moci jasněji vnímat projevy chování nezpracované Chun.
 
A teď již k samotné meditaci.
Po spojení se s Andělem Měsíce a s Andělem Strážným společně vstupte do svých jater a začněte vše prosvětlovat. Informace, obrazy, která vám budou přicházet jen s vděčností prosvětlujte. Vnímejte, jak dlouhou cestu práce na sobě samých jste ušli a co vše jste odpracovali. Nechte, aby vděčnost vámi proudila do všech vašich buněk. 
Poté si Chun nakreslete a začněte ji hladit se slovy: Já jsem, Já jsem, Já jsem zákon odpuštění a fialové světlo měnící veškerá má provinění. Toto opakujte 3x. Nebo se slovy Ho'oponopono. Během měsíce se k oběma modlitbám vracejte.
 
Přeji krásné letní dny, Marie
 
 

5.7.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
následujících pět úplňků budeme věnovat kontaktu a porozumění naší duši, abychom adventní čas mohli přívítat již jako vědomé Duše :-). 
 
Taoistická kosmologie popisuje 5 částí naší duše. Každá část se vzájemně ovlivňuje i s fyzickou částí těla. Vše je krásně popsané v knize, kterou mnozí znáte, Cesta císařovny. 
Kdo to tak budete cítit, můžete si to dát i jako záměr, aby vám tyto úplňkové meditace pomohly se posunout od schopnosti mít rád ke schopnosti milovat a abyste rozpoznali rozdíl.
 
Začneme nejkřehčí částí a tou je duše, kterou nazývají Shen. Jak si ji vy nazvete je samozřejmě na vás. Z každé části budeme uvolňovat bolest. Vždy poproste o jemné a laskavé uvolňování bolesti i dalších bloků, které vám třeba vyplují napovrch. 
 
Každý začne tak, jak je zvyklý. Tzn. svým osobitým způsobem se přivítejte s Andělem Měsíce. Poté si klidně dýchejte do svého srdce a jemně si ho masírujte. Poproste Anděla Měsíce, aby vám pomohl jako baterkou nasvítit zranění uložená v této naší části duše, ale také i to, co je tam uložené těžkého. Pocity křivdy, osamění, samoty, a vše ostatní.
 
Afirmace, které pomohou:
"Děkuji, že mohu odpustit bolest ze... (sami si doplňte) i vše ostatní." Osvobozujete tím sami sebe.
"Děkuji za to, že jemným dechem probouzím ve svém srdci schopnost milovat. Tak jak jsem na to připravený(á)."
 
Následně si vezměte papír a namalujte růžový podklad. Potom začněte tuto svoji část duše na tento podklad malovat. Rozdělení na "části" vnímejte jako pomůcku pro dotyk a vědomý kontakt se svou duší. Vše je propojené a vše se vzájemně ovlivňuje. 
Jakmile tuto část namalujete, tak ji začněte hladit s Ho'oponopono. Následující dny se vám mohou do vědomí vyplavovat vzpomínky.
 
Vypište se z toho, vytancujte, ale již to v sobě nenechávejte. Následující večery až do novoluní poproste Anděla Měsíce, aby síla ustupující Luny jemně a laskavě vytáhla z vašeho systému vše negativní, blokující, co se začalo uvolňovat a je připravené na "odejití". Na novoluní si znovu namalujte Duši Shen a vnímejte, jestli tam naleznete rozdíly, nebo si je procítíte.
Ještě než se s Andělem Měsíce rozloučíte, tak, jestli to tak budete cítit, mu dejte kapičku lásky ze svého srdce s vděčností za pomoc a vedení.
 
Nakonec ještě stručná charakteristika duše Shen:
Tato část duše bydlí v srdci a přiřazuje se k ohni. Odpovídá jasnému myšlení, oduševnělosti, extázi, radosti, lásce. Většinou je ve skrytosti a ukáže se na pár okamžiků. Nemá cíl, ani perspektivu. Rychle se rozhoří, rychle pomine. Oddává se plně, bez přemýšlení. Potřebuje mít vyváženou práci a koníčky. Velmi důležitá je pro ni radost. Nezralá upadá do snění, do stálé zamilovanosti. Často si sama vytváří tímto zranění. Postupně dozraje k tomu, že je důležité, aby si sama našla to, co ji bude dělat radost a to rozvíjela.
 
Tolik k této části duše. Léto je pro ni ideální čas pro letní - sezónní - lásky :-)                                           
 
Přeji krásný prázdninový čas, Marie

 

5.6.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací :-)

Dnešní úplňková meditace v tomto čase je ve znamení Lásky a Moudrosti. A tak jedna část meditace bude věnována Přírodě, mnohem vyspělejšímu Vědomí něž jsme my sami, a druhá část meditace půjde přes osobní rovinu.

Úplněk je ve 21.12 hod. A MŮŽEME TENTOKRÁT MEDITOVAT SPOLEČNĚ V TOMTO ČASE. Půjde nám to všem lehčeji.

Nejprve se svým vlastním způsobem spojte a přivítejte s Andělem Měsíce a se svým Andělem Strážným. Jemně si dýchejte do svého srdce a poté si zavřete oči a jen tak buďte v tichu a v bdělosti. Tak dlouho, dokud nebudete celým tělem cítit přítomnost Anděla Měsíce a svého Anděla Strážného. Poté co nejupřímněji oslovte Přírodu - mluvte svým srdcem o své vlastní cestě k Ní, k jejímu vnímání jako Vyspělého Vědomí. Budete cítit Velkou Moudrost a Hloubku. Zároveň i nekonečně velkou Lásku Přírody ke všem svým dětem. Takže i k nám. Poté řekněte, že jste připraveni nahlédnou na veškerá zranění, které člověk udělal bytostem - ostatním dětem Přírody, i ostatním říším. Poté s co největší upřímností poproste Krista o pomoc, o léčení těchto zranění. Každému se ukáže to, na co je připraven. Nabídněte esenci Lásky ze svého srdce a jen vnímejte způsob léčení těchto zranění. Může skrze vás a vaše otevřené srdce začít proudit Světlo, nebo tak jak to ucítíte. Můžete dostat poselství i o tom, co vy osobně máte dělat i po meditačním čase. Vnímejte velkou sílu Moudrosti. Důležité je si vše co nejvíce procítit. Poděkujte a prosím stále je třeba dávat léčivou vodu s esencí vaši lásky ke stromům, květinám :-).

Druhá část meditace má za úkol otevřít se puštění minulosti. A tak, jak bude ubývat Luna, tak může jemně a laskavě ubývat z našeho systému minulost. Proto poproste Anděla Měsíce o pomoc a dovolení, jestli můžete postupně s jeho ubývající energií následujících 14 dní pouštět minulost. Pakliže to bude možné, tak si nechte každý den večer 10 min na pobytí v tichu. V síle ubývajícího měsíce jemně a laskavě nechte odplout svou minulost. Nezapomeňte, že vše musí být v rovnováze, takže když odevzdáte něco těžkého z minulosti, odevzdáte i něco hezkého z minulosti. A takto postupně nenásilně máme všichni možnost se tímto způsobem osvobodit z naší minulosti. 

Je opravdu potřeba poprosit Světlo a Lásku, aby očišťovala naši mysl. Například: "Děkuji za to, že Světlo a Láska Krista očišťují moji mysl."

Poděkujte za veškerou pomoc.

Děkuji za krásné meditační chvíle vám všem, Marie Madeira

 
 

7.5.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
často dostávám od všech zpětné vazby ohledně zkušeností z meditací. Nejčastěji se objevují pochybnosti, jestli je správně to, co cítíte, vnímáte.

Proto dnešní meditaci věnujeme způsobům komunikace s duchovními bytostmi. Komunikace, jejímž výsledkem je obdržení odpovědi, má různé způsoby:
- racionální komunikace,
- emocionální-citová komunikace,
- inkorporace.

Racionální komunikace se zakládá na rozumu. City zůstávají stranou. Odpověď-vzkaz se projevuje efektem, kdy náš rozum hodnotí, kontroluje a usuzuje. "Prosba vyslovená = prosba splněná."
Tímto jsme vlastně všichni začínali a občas ještě do této komunikace spadneme. Hodně vedeme vnitřní dialogy apod.

Emocionální komunikace - výsledkem je citově prožitá odpověď-vzkaz. Intuitivně vnímáme, vyciťujeme přítomnost duchovních bytostí, někdo je schopen slyšet hlas atd. To vše je schováno pod hlavičkou ESP - extra sensory perception.

Inkorporace (z latinského corpus - tělo) - přijímáme do svého celého pole duchovní energii, necháváme ji tam působit. Nehodnotíme, jen se ji učíme vnímat. Tato schopnost se potom v nás hlouběji projevuje a my se stáváme vnímavějšími, citlivějšími a začínáme trénovat noření se do hloubky. Postupně to jde lehčeji a lehčeji, protože duchovní energie našich pomocníků rozpouští bloky a pomáhají nám být citlivějšími.

Při dnešní úplňkové meditaci si to vyzkoušíme. Dále ji budeme věnovat i hojnosti, protože mnozí spadli do ekonomických problémů díky situaci s covid.

A protože problémy se řeší z vyšší úrovně, než vznikly, tak jsem si měla vytáhnout kartu Stromů a vyšel Černý bez. Celá společnost se bude učit, že z problémů, které nastaly a které ještě budou přicházet, se dostaneme jen přes následování vnitřního vedení.

A teď k samotné meditaci:

První část:
Svým osobitým způsobem se přivítejte s vaším Andělem Strážným a s Andělem Měsíce. Svými vlastními slovy sdělte, že jste již připraveni nechat se vést a jste připraveni vnímat a přijmout pomoc do svého života a stejně tak i léčivou energii. Dovolte si, aby se tímto dorozbořil program "všechno zvládnu sám".

Začněte upřímně povídat to, co vás nejvíce trápí, s čím potřebujete nejvíce pomoci. 

A začínáte komunikovat s Andělem Měsíce. Postupně projdete a vyzkoušíte si všechny tři způsoby komunikace. Na třetím způsobu si dejte opravdu záležet. Dýchejte a přijímejte celým svým tělem, celým systémem. Nezpochybňujte nic, co vám bude přicházet.

Poděkujte a nechte se léčit nádhernou léčivou energií výjimečného úplňku.

Druhá část:
Poproste Anděla Měsíce o možnost spojení se s duchem stromu Černého bezu. Nese barvy Velké Bohyně - bílé květy, černé plody, rudá šťáva. Zahrnuje principy bohatství a rozvoje, ztělesňuje plodnost, růst, bohatství. Nese klid, ale i pocity blaženosti jdoucí z velké hloubky. Jakmile budete cítit tohoto nádherného ducha, začněte s ním komunikovat. A zase zkuste všechny typy komunikace.

Nejprve ale otázky pro českou zemi, jak se s ní spojit, jak se k ní vrátit a nechat se jí vést. I to, co máte dělat vy na individuální rovině. Vše si zapište. A potom pro svou osobní rovinu hojnosti. při inkorporaci máte velkou možnost nechat se naplnit nádhernou energií hojnosti, aby vám následně tato energie vyzařovala do okolí a přitahovala další. Zároveň vše, co jste odpracovali na sobě, a vše, co jste pracovali pro Zemi, se touto energií rozzáří a únava z duchovní práce se rozpustí. Velká vděčnost vám začne otevírat srdce tak, jak jste připraveni.
Děkujete - rozumem, srdcem, celým tělem, každou buňkou. Vaše spojení se zemí se tímto zesílí.

Krásný meditační čas,  Marie 

 
 

7.4.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
dnešní úplněk vychází na tzv. škaredou středu. Je to den energie Zrady. A my máme možnost nahlédnout na toto téma jiným způsobem. Budeme se dívat na to, koho jsme zradili, kdo zradil nás a kdy jsme zradili sami sebe. Když budete vnímat, že toto téma máte již pročištěné, i tak si zkuste tuto meditaci udělat. Jde o techniku, se kterou potom můžete pracovat i nadále. Je dobré si jí osvojit, jemně mění úhly pohledu.

Jak na to:
Nejprve se propojte se svým Andělem Strážným a poté s Andělem Měsíce. Již znáte svou sedmicípou hvězdu, tak spojení můžete vnímat mnohem intenzivněji. Poproste svým srdcem o pomoc vedení při celé meditaci. Svým vnitřním zrakem nahlédněte na svoji cestu a zkuste objevit, kdy vy jste zradili. Nehodnoťte, neřešte míru intenzity. Byla to žena, muž, byla to zrada vědomá, nebo jste si vše uvědomili až následně?

Se svým Andělem Strážným a s Andělem Měsíce začínáte nahlížet na danou situaci, tak jak si ji pamatujete. Vnímejte emoce, pocity a vše, co to s vámi dělá. 

Postup:
1. Nechte před svým vnitřním zrakem situaci - příběh zrady vystoupit.
2. Zastavte vnější i vnitřní pohyb v celém příběhu. To znamená pohyb mysli, pohyb těla. Nic nedělejte. Zkuste si uvědomit, že existuje Moudrost, která harmonizuje. Jen ji nechte působit. Klidně si dýchejte.
3. Luna - Anděl Měsíce a váš Anděl Strážný se stávají vědomou součástí příběhu. Vaše duše ví, že je ve škole učení se a že i zrada je jeden předmět.
4.Sami sebe se zeptejte, co by se stalo, kdybyste daného člověka nechali takového, jaký je. Uvědomte si, že vám nepatří, že vám jen zkřížil cestu, nebo vy jemu. Nechte ho jít vlastní cestou, třeba tím, že dovolíte, aby velcí Duchovní spojenci rozpustili emocionální vlákna, pouta, která svazují.
5. Objevte, jestli součástí tohoto příběhu zrady byl i skrytý boj o moc, váš pohyb je stále zastavený a  jen se zeptejte: Kdo tady řídí?Jen položte otázku, nic víc. A chcete to tak?
6. Dáváte se do pohybu, najednou vidíte to, co jste neviděli. Stojíte v blátě. Projděte jím s postojem - bláto je jen bláto, nic víc. Toto uvědomění vám pomůže jím projít a bláto se nebude na vás lepit. Předmět "výuka zrady" je absolvován. Nechávám odejít všechny aktéry toho příběhu.
7. Procházíte blátem i vy . :-) 

Nakonec již jen buďte v energii svých duchovních přátel, které jste pozvali (Anděl Strážný, Luna - Anděl Měsíce, Moudrost - krásná Dáma).

Upřímně poděkujte a přeji krásný meditační čas, Marie

 
 

9.3.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací.
Dnešní meditace má tři části.
Lednovou meditací jsme vyslali silný signál ohledně přání našeho srdce žít smysluplné, naplňující partnerství. Dnes na to navážeme  /blíží se jaro:-)/ . Bude ale přínosem, aby si tuto první část meditace udělali všichni, i ti z vás, kteří žijí v harmonickém vztahu. Nejprve tak, jak jste již zvyklí se přivítejte  napojte na Anděla Měsíce. Vaše osobní sedmicípá hvězda vám pomůže/viz únorová meditace./
Pozvěte si i svého Anděla Strážného. Upřímně poproste o pomoc při odhalení a vyčištění veškerých vztahových intrik, které jste kdy použili a kterou použil někdo proti vám. Nezáleží na tom, jestli začnete s osobními, pracovními nebo rodinnými vztahy. Prostě někde začněte. Je důležité odhalit váš osobní mechanismus a spouštěče, které vás dostávají do mechanismu intrikování. Pakliže se vám podaří intriku, kterou jste použili odhalit a procítit si zranění, které to způsobilo, tak se vše začne velmi rychle pročišťovat. Následně se vám otevře cesta odpuštění sami sobě a všem zúčastněným. Držím vám moc moc palce. Úleva a pocit pročištění opravdu stojí za to. 
Druhá část meditace je pro ty z vás, kteří vyrůstali v prostředí někoho, kdo měl samé katastrofické scénáře a očekávání toho nejhoršího. je jedno, jestli se to splnilo, nebo ne. Vezměte si papír, pastelky a v energii Anděla Měsíce vymalujte vše, co se ve vás uložilo z této zkušenosti - strach /strach nese nejrychlejší vibrace, které přitahují vše, čeho se člověk bojí. A druhý obrázek  vymalujte na dovyčištění všeho, co by vám mohlo přitáhnout do systému nebezpečné viry. Důležité je malovat vše v klidu, bez emocí. Prostě s údivem vymalovávat vše, co tam v sobě najdete. Anděl Měsíce vám pomůže. Upřímně jej poproste a vaše sedmicípá hvězda začne zesilovat a její energie a vaše napojení na Anděla Měsíce bude sílit. Poproste potom svého Anděla Strážného o odpojení všeho, co jste namalovali, přejeďte obrázky nad svíčkou, nad svíčkou je roztrhejte  a vyhoďte. Pakliže máte možnost je spálit ve smyslu nechat projít očistným ohněm, tak to udělejte. S vděčností k bytostem ohně. Za veškerou pomoc a ochranu poděkujte. 
Jen nezapomeňte následující den pozdravit Slunce a Anděla Slunce. 
Třetí část je jen na vás :-)
Již hodně let se každý měsíc potkáváme s Andělem Měsíce. Hodně jsme toho již spolu i prožili. Proto si teď vezměte papír, je jedno jak veliký, a napište mu dopis, jako kdybyste psali svému blízkému příteli, přítelkyni. Vnímejte u toho své srdce......
 
Krásný úplňkový čas, Marie

 

9.2.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé,
dnešní úplňková meditace bude doslova seznamovací. Již více než 5 let společně oslovujeme Anděla Měsíce a prosíme ho o pomoc. Letošní rok vládne živel vody a Luna. Je to vlastně velký dárek pro nás. Proto, abychom jej nepromarnili, je důležité vytvořit si pocitové a vědomé propojení se s Andělem Měsíce a zároveň začlenit do své každodennosti vděčnost za vodu. Tak i dnešní meditace bude mít dvě části. Svými vlastními slovy si otevřete meditaci a propojte se i se svým Andělem Strážným a pozvěte si i arch. Gabriela, strážce živlu vody.
 
První část:
V našem systému (již jsme s tím trochu pracovali) máme nad svojí hlavou sedmicípou Hvězdu - energetické centrum pro spojení se s Andělem Měsíce. A protože fáze Měsíce nás kontaktují se stinnou stránkou, s tím jak ji máme / nemáme zpracovanou, tak si vezměte bílou a černou svíci a nejprve si udělejte již známé cvičení. Stačí i čajové svíčky, kdy jedna bude na černém papírku. Zapalte bílou a vnímejte, jakmile budete vnímat změnu, oslabení síly apod. zapalte černou. Stále vnímejte vnitřní pochody v sobě. Jakmile ucítíte vnitřní klid z pohledu na tyto dvě svíce, tak si vezměte papír a začněte si malovat svou sedmicípou Hvězdu. Promlouvejte při tom s Andělem Měsíce. Oslovení - dle toho, jak to skutečně cítíte. .........s úctou, pokorou a vděčností za možnost svého rozvoje, tě prosím, veď moji ruku při malování, ať tím, jak maluji, se jemně a laskavě aktivuje má sedmicípá Hvězda - naše energetické propojení. Respektuji míru své připravenosti a děkuji, že propojení je probuzené tak, jak jsem na to připravená/ý/. Můžete si u toho zpívat, pustit si meditační hudbu. Obrázek si nechte vystavený a meditujte si u něho. Následující den ráno si URČITĚ zacvičte pozdrav Slunci na vyvážení.
 
Druhá část:
Běžte k umyvadlu, dejte si do něho kamínky, které máte - křišťálky apod. Pusťte si vodu a tekoucí vodu hlaďte se slovy Ho'oponopono. Vydržte tři minuty. Procesy, které u toho zažijete, si zapište.
 
S láskou a vděčností, Marie
 

10.1.2020, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí meditující přátelé,
tato meditace bude věnována partnerství a pomoci všem, kteří hledají partnera, partnerku, nebo i kamarády. A ti z vás, kteří partnera/ku/ mají, dostanou jiný, ale krásný úkol. Zkusíte si za podpory a pomoci vašeho Anděla Strážného krásu upřímné podpory přání druhé i třeba neznámé lidské bytosti. Ženy dostaly do vínku sounáležitost a je moc důležité, abychom tento dar znovu oprášili. Vaše srdce se jen připojí s přáním, aby ti, kteří meditují za nového partnera, partnerku, nebo přátele, aby opravdu někoho našli. Nebo podle toho, jak to budete cítit, si můžete posílit vlastní partnerství. Zároveň si sami procítíte, co ve vás přání, které vysíláte, vyvolá. 
Je to stará šamanská technika. A podle indiánské tradice je lednový úplněk Vlčí úplněk a navíc je ještě v Raku. Je i částečné zatmění, takže vše bude zesílené.
Nejlepší je dělat tuto meditaci přímo u vody, když to ale není možné, tak pomocí představy.
Spojte se se svým Andělem Strážným a poproste ho, aby vás celou meditací provázel, a kdykoli se vyplaví strachy, nebo jiné blokující emoce, aby hned objal všechny části vašeho já, které jsou v této emoci uvězněné a objetím se vše rozpouští. 
Dále poproste Anděla Měsíce, již se dávno znáte, o pomoc. (Tento rok vládne Luna a Voda). Ti, kdo nejsou u řeky, tak si vše představují. Stejně tak, pokud je zataženo, tak i pod mraky proudí světlo Luny. Vnímejte, jak toto světlo září na vodu a dělá tam světelnou cestu. Jemně si hlaďte srdce s mantrou Ho'oponopono. Omlouváte se srdci a své duši, že tu po vás zůstaly energie, které teď brání, abyste našli blízkou bytost do života. Jakmile budete cítit srdce, vnímejte světelnou cestu, kterou vytváří světlo Luny. To stejné si otevřete v srdci. Na moře Lásky ve vašem srdci, které je připravené lásku dávat i přijímat, svítí světlo Luny a tvoří se cesta. Pomalu na cestu vstupujete. Uprostřed se zastavujete, a jen vnímejte, jak vaše srdce vysílá přání a zve do života blízkou bytost.
Můžete použít i Modlitbu za lásku:
"Děkuji za to, že prožívám partnerskou Lásku, děkuji za to, že ji rozpoznám a vnímám, děkuji za to, že umím lásku popsat a přijímat. A děkuji za to, že mě láska absolutně naplňuje."
Můžete použít i tuto afirmaci:
"Děkuji za to, že připravenost mého srdce milovat mi přivádí do života upřímnou lásku."
Nebo jen vnímejte, jak mluví vaše srdce. Poté poděkujete a vracíte se po cestě světla zpátky. Ti z vás, kteří jsou podporovatelé celého procesu, spojují svoji podporu s energií srdce a děkují za svůj vztah a poprosí o jeho ochranu.
 
Upřímně poděkujte a ještě chvíli vytrvejte, jestli pro vás nepřijde nějaké poselství.
 
Krásný úplňkový čas, ať je vše tak, jak má. 
S Láskou, Marie 
 
 

12.12.2019, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí meditační přátelé :-) 

Ze starého se rodí nové a my potřebujeme údiv a oči malého dítěte, abychom zachytili krásu nového - rozeného naším srdcem. Potřebujeme slova, abychom vše pojmenovali a skrze pojmenované se rozpomněli na své Já, na svou podstatu.
Naše tělo, je chrámem naší duše. Je jako hudební nástroj, který je příliš cenný na to, než aby na něj hrál někdo jiný, než my sami. Aby mu někdo rozuměl víc než my. .....
text z obálky knihy Velryba a muži nové doby. Z možnosti znát svoje tělo se stává právě teď nezbytnost.  V těle je ukotvena pravda, pakliže mu budeme dobře rozumět, bude nám odpovídat. A je to právě skrytá mnohodimenzionalita v něm, která je vstupní branou pro zrod nového. Ze starého ŘÁDU reprezentovaného Saturnem, projevovaným se na duchovní úrovni odchodem do samoty různých řádů, a dalšími formami duchovního života, odděleného od ženské energie, se doslova rodí nový Saturn, ke kterému přistupuje ženská energie. A nabytá moudrost ustupuje Božské Moudrosti. Staré programy nejvíce blokují základní první čakru, a tím nás odpojují od energie Země. Tak tuto meditaci věnujeme poděkování Andělu Měsíce, Andělu Strážnému a všem duchovním přátelům za veškerou pomoc a podporu.
Jemně si hlaďte své srdce se slovy - otevírám své srdce pro pozvání duchovních přátel. Váš Anděl Strážný vám s tím pomůže. Potom si představte, jak se vaše srdce otevírá a měsíční svit začíná rozpouštět strachy a případné blokující emoce, které by se mohly objevit. Potom všechny své duchovní přátele svými slovy a následně i slovy srdce pozvěte dovnitř a společně rozsviťte dvě světélka - symbol dvou adventních nedělí.  "Slovy srdce" znamená - že budete chvíli v tichu naslouchat svému srdci a důvěřovat jeho velké Inteligenci. Umožněte si, aby světélka ve vašem srdci zářila více a více, až nakonec budou prozařovat celé tělo zevnitř. Každou další adventní neděli si rozsviťte uvnitř další světélko. Příchod Krista - příchod Světla na zem. Vaše vnitřní adventní světlo vás bude nejen chránit, ale připraví celou vaši vnitřní krajinu na sváteční čas, který je před námi. Každý den si dopřejte chvilku, stačí 5 minut, na jemnou masáž srdce a na pozvání duchovních přátel do svého srdce. Mějte vždy po ruce notýsek, jistě přijde nějaká odpověď přímo z nitra vašeho srdce, tak si ji rychle zapište. 
Potom se svým Andělem Strážným a se světlem úplňku, vstupte do první čakry a celou ji začněte prosvětlovat. Mnozí z vás budou vnímat duchovní pomoc, která začne pro vás hned pracovat a rozmotávat staré pavučiny. Potom poproste o léčivou pavučinku do první čakry.
Dále již jen tak buďte, pohlaďte sami sebe za všechny meditace, které jste si dopřáli, a do konce roku si udělejte ještě čas na vymalování dvou mandal na léčení a harmonizaci první čakry. Nebo samozřejmě použijte jakoukoli jinou techniku, která je vám blízká na léčení a čištění první čakry. 
Potom za vše poděkujte a svý způsobem ukončete meditaci. 
 
Upřímné, velké díky všem, se kterými jsme se potkávali každý měsíc při meditacích.
 
Krásný adventní čas, Marie
 
 

 

12.11.2019, ÚPLŇKOVÁ MEDITACE

Milí přátelé úplňkových meditací,
tato úplňková meditace je poslední meditací před adventním časem, který bude opravdu hodně důležitý a naše duše se již těší na krásné adventní energie. Potřebují se nadechnout a trochu načerpat léčivých energií. Jaké to jsou, se dozvíte v knížce Naše tradice od paní Laďky Paterko. Jen připomínám :-). Společnost je hodně nemocná, a i proto je důležité, aby se co nejvíce lidí začalo spojovat skrze vědomě žité tradice. A adventní čas je k tomuto jak dělaný :-).
 
Při meditaci s paní Janou, jak pomoci České zemi, přišlo poselství, které jsme začaly realizovat. Na 
Marie Madeira: Ježíšku, přines mámě punčocháče

Marie Madeira: Ježíšku, přines mámě punčocháče

Jak přijmout sama sebe?
Jak objevit hravost a lehkost svého bytí?
Jak se naučit plout po proudu své řeky života?
Jak porozumět svým brzdám?
Jak nasytit svého divokého muže?

Odpovědi na tyto otázky a mnohé jiné najdete v programu osobního rozvoje, který autorka představuje v této knize.